SYMBOL NIESKOŃCZONOŚCI W BIŻUTERII

SYMBOL NIESKOŃCZONOŚCI W BIŻUTERII

SYMBOL NIESKOŃCZONOŚCI W BIŻUTERII

Zrozumienie znaczenia symbolu nieskończoności wymaga poznania jego pochodzenia i celu, dla którego został stworzony, ponieważ od XVII wieku zyskał wiele różnych znaczeń. Znak ten stał się obecnie niezwykle popularnym wzorem biżuterii, tatuaży i dzieł sztuki na całym świecie. Jakie jest więc jego przesłanie?  Warto się nad tym zastanowić, gdyż nosząc bransoletkę lub naszyjnik z poziomą ósemką jesteśmy w posiadaniu wyjątkowo potężnej symboliki.

Symbol nieskończoności - początek

Nieskończoność fascynowała ludzi od zawsze. W starożytnym Egipcie oraz Grecji obrazowano ją jako węża z ogonem w pysku, który bez przerwy pożera samego siebie i ciągle się odradza.

Symbol nieskończoności jaki dziś znamy wprowadził teolog i matematyk John Willis w 1655 roku. Przewrócona ósemka od tego czasu zaczęła być stosowana przez uczonych na całym świecie. Znak ten nie ma ani początku, ani końca, nic więc dziwnego, że nazywano go "infinity", od łacińskiego słowa infinitas oznaczającego bezmiar. Dlatego też symbol nieskończoności kojarzy się przede wszystkim z trwałością, powtarzalnością i wiecznością.

 

Symbol nieskończoności obecnie

Oprócz zastosowania w matematyce, symbol nieskończoności reprezentuje kilka abstrakcyjnych pojęć, najczęściej będąc wyrazem nieskończonej miłości lub nadziei, ale również dozgonnej lojalności.

Symbol nieskończoności oznacza, że coś będzie trwać wiecznie. Wiele osób umieszcza go na swoich obrączkach, aby okazać swoją niekończącą się miłość. Natomiast ofiarowanie przyjacielowi lub przyjaciółce naszyjnika z tym znakiem oznacza, że twoja przyjaźń nigdy się nie skończy.

Niektórzy używają symbolu nieskończoności do prezentowania swojej wiary w istotę boską, co jest o tyle uniwersalne, że symbol ten nie wiąże się z jedną konkretną religią. 

Istnieją interpretacje mówiące o tym, że infinity dzieli się na dwie identyczne części i reprezentuje osoby, elementy lub dwa różne aspekty jednostki. Sprawia to, że biżuteria z poziomą ósemką stanowi świetny prezent dla par lub osób przechodzących przez okres odnawiania związku.

 

Dlaczego nosimy bransoletki i naszyjniki infinity?

W przypadku biżuterii symbol nieskończoności reprezentuje znacznie więcej niż wartość liczbową. Przypomina nam wszystkim, że życie się nie kończy, wszystko jest jeszcze możliwe i osiągalne. To bardzo znaczący i optymistyczny motyw, dzięki któremu biżuteria oprócz swych zalet estetycznych nabiera wagi osobistego manifestu.

Nic więc dziwnego, że od kilku lat można dostrzec rosnącą popularność ozdób z symbolem nieskończoności. Najczęściej wybiera się je w kontekście uczuć, wierności i lojalności. To wspaniała pamiątka, która przywodzi na myśl konkretne skojarzenia związane z jakąś osobą lub wydarzeniem.

Naszyjniki z symbolem nieskończoności

Choć odwrócona ósemka jest w biżuterii obecna od jakiegoś czasu, to trend na delikatne łańcuszki z drobnymi zawieszkami zdecydowanie ją wypromował. Pojawia się ona jako segment, dołączany element lub zawieszka. Takie naszyjniki są bardzo subtelne i kobiece. Delikatnie podkreślają dekolt w niezbyt prowokujący sposób. Naszyjnik świetnie zaprezentuje się z codzienną, nieformalną stylizacją, ale również w biznesowym czy wieczorowym wydaniu. Sklep SOHO Bizuteria oferuje szeroki wybór wykonanych ze stali chirurgicznej i pozłacanych naszyjników infinity, wśród których na pewno znajdziesz najbardziej odpowiadający Twojemu gustowi.

Bransoletki z symbolem nieskończoności

Bransoletki ze stali chirurgicznej pozłacane lub rodowane znajdziesz w naszym sklepie w kilku różnych odsłonach: mogą to być cienkie łańcuszki z umieszczoną zawieszką infinity lub takie, w których symbolowi nieskończoności towarzyszą serca lub skrzydła. Zwolenniczkom bardziej rzucającej się w oczy biżuterii możemy polecić bransoletki ze znacznie grubszym łańcuszkiem, gdzie pozioma ósemka ozdobiona została kryształami. Aby obejrzeć naszą kolekcję infinity, wystarczy kliknąć w ten link.

Kolczyki infinity

Symbol nieskończoności może również zdobić kobiece uszy. W naszym sklepie znajdziesz kolczyki infinity na sztyfcie lub wiszące. W jednym z nich symbol nieskończoności splata się z ażurowym sercem. To bardzo jednoznaczny manifest gorących i dozgonnych uczuć i chyba dlatego kolczyk ten jest naszym ulubionym modelem.

Serdecznie zapraszamy do bliskiego spotkania z nieskończonością w sklepie SOHO Biżuteria!

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Poczta Polska List Polecony Priorytet) już od 99,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium