DOBIERAMY WISIORKI DO FIGURY I STROJU

DOBIERAMY WISIORKI DO FIGURY I STROJU

 

Łańcuszek z ładną zawieszką stanowi jeden z elementów biżuterii, który jest najbardziej widoczny w Twojej stylizacji. To bardzo dobra wiadomość, ale zła, gdy wybierzesz niewłaściwy model do swojej figury lub… niewłaściwy strój do swojego wisiorka. W tym artykule zestawiliśmy kilka wskazówek zapoznających Was z zasadami odpowiedniego doboru naszyjnika.

 

Dlaczego wisiorki a nie naszyjniki?

Wisiorek to określenie krótkiego łańcuszka z niewielką zawieszką, którą może być kamień szlachetny lub inny element wykonany z metalu. Tego rodzaju biżuteria przeznaczona jest do noszenia na co dzień, ale pasuje też do bardziej eleganckich kreacji. Z kolei naszyjniki są z reguły dłuższe, większe i zdecydowanie bardziej przyciągają uwagę. Najczęściej łączy się je ze strojami przeznaczonymi na uroczyste okazje. Dlatego ograniczyliśmy nasze porady jedynie do wisiorków, które są w znacznie szerszym użyciu.

 

Wisiorki a budowa ciała

Ponieważ, jak wspomnieliśmy we wstępie, wisiorek przyciąga spojrzenia osób, z którymi się spotykamy, powinnaś go użyć w taki sposób, aby kierował uwagę otoczenia tam, gdzie Ci na tym najbardziej zależy. Dopasowując styl ozdoby do figury i stroju, masz szansę na stworzenie własnego niepowtarzalnego, a jednocześnie zrównoważonego looku.

Szyje dłuższe i krótsze

Kobiety z długimi szyjami mogą bez problemu nosić krótkie oraz długie wisiorki lub chokery, które wnoszą harmonię i równowagę do wizerunku ich sylwetki. Z kolei paniom o krótszych szyjach proponujemy noszenie jedynie krótkich lub średnich łańcuszków. W połączeniu z odpowiednim dekoltem pomogą wydłużyć szyję przesuwając jej optyczny środek w kierunku klatki piersiowej (przykład).

Biusty większe i mniejsze

Kobiety z obszerniejszą klatką piersiową, którym zależy na odwróceniu uwagi od rozmiaru swojego biustu, powinny nosić chokery (przykład) lub wisiorki z krótkimi łańcuszkami (przykład). Należy unikać dłuższych i większych zawieszek, zwłaszcza tych w kształcie litery "Y", kierujących uwagę na dekolt (przykład).

Z kolei panie z mniejszym biustem, które chcą go uwydatnić, osiągną to za pomocą długiego łańcuszka z wyrazistą zawieszką opadającą na dekolt (przykład).

Panie wyższe i te filigranowe

W odniesieniu do wzrostu pań, niestety nie ma równouprawnienia w kwestii doboru naszyjników i wisiorków. Tak jak kobiety wyższe mogą bez konsekwencji nosić dowolnej długości ozdoby, tak panie niższe powinny ograniczyć się raczej do krótkich łańcuszków.

 

Wisiorki a Twój ubiór

Wybór wisiorka w głównej mierze podyktowany jest kształtem dekoltu. Oto kilka uwag na temat ich krojów i pasujących do nich wisiorków.

Dekolt w kształcie litery V koncentruje uwagę na Twojej klatce piersiowej, więc dobrze by było, aby zastosować wisiorek spełniający tą samą funkcję. Dobierz wisiorek o średniej długości z krótką, ale dość szeroką, kanciastą lub w kształcie litery "V" zawieszką (przykład).

Brak ramiączek. Najczęstszym wyborem w takim wypadku są chokery, które koncentrują uwagę na szyi (przykład). Można też zdecydować się na krótki wisiorek. Dobrym pomysłem jest połączenie krótkiego łańcuszka z dłuższym (przykład).

Dekolt halter uformowany został przez tkaninę biegnącą przez szyję i górną część pleców. Znawcy mody twierdzą, że do takiej stylizacji najlepiej nosić długie i delikatne łańcuszki (przykład).

Dekolt kwadratowy najlepiej prezentować się będzie wraz z prostym łańcuszkiem z wisiorkiem wiszącym nad linią dekoltu (przykład). 

Dekolt w kształcie serca stanowi idealne tło dla każdej rzucającej się w oczy zawieszki (przykład).

Dekolt okrągły to doskonała opcja, umożliwiająca noszenie niemal każdego wisiorka. Można pokusić się o dobranie do łańcuszka dość szerokiej, wyrazistej zawieszki (przykład).

Dekolt w łódkę zakrywa klatkę piersiową aż do obojczyka. Najlepszym wyborem jest długi naszyjnik z ciekawą zawieszką znajdującą się poniżej linii dekoltu (przykład).

***

Mamy nadzieję, że nasze sugestie były dla Ciebie pomocne. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w sklepie internetowym sohobizuteria.pl, w którym znajdziesz szeroki wybór naszyjników wykonanych z niezwykle w ostatnich latach modnej i praktycznej stali chirurgicznej.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Poczta Polska List Polecony Priorytet) już od 99,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium