DOBIERAMY PIERŚCIONEK DO KSZTAŁTU DŁONI

DOBIERAMY PIERŚCIONEK DO KSZTAŁTU DŁONI

DOBIERAMY PIERŚCIONEK DO KSZTAŁTU DŁONI

 

Mimo, że są niewielkie i nie zawsze w pierwszej kolejności dostrzegane, pierścionki stanowią ważny element biżuterii. Chociaż bardziej rzucają się w oczy naszyjniki oraz wisiorki zdobiące szyję i dekolt, prędzej czy później w czasie spotkania dostrzeżone zostaną także dłonie i znajdująca się na nich biżuteria. Dobrze dobrany pierścionek będzie idealnym uzupełnieniem outfitu i podkreśleniem klasy noszącej go osoby. Dlatego warto kierować się pewnymi zasadami uzależniającymi wybór pierścionka od wielkości i kształtu dłoni. Poznajcie kryteria doboru tych

 

Pierścionki a wielkość dłoni

Posiadaczki dużych dłoni powinny unikać małych i delikatnych pierścionków, na których tle ręce wydawać się będą jeszcze większe. Korzystniej powinny prezentować się na nich masywne i cięższe ozdoby. Na ich tle nasze palce staną się cieńsze i bardziej wysmukłe. Pole do popisu znajdą tu osoby lubiące rzucające się w oczy ozdoby, które z daleka przyciągają wzrok. Jeśli chodzi o obrączki, na dużych dłoniach najlepiej wyglądać będą te szerokie i ciężkie, a także wszelkiego rodzaju sygnety i pierścionki zajmujące dużą część paliczka (sygnet Drzewko Szczęścia).

Panie o drobnych dłoniach powinny koncentrować się na delikatnych i eleganckich pierścionkach w kolorze złota z cienkimi obrączkami (np. pierścionek z pozłacanej stali chirurgicznej z kryształkami). Nie będą one przytłaczać swoim rozmiarem i dominować, lecz podkreślać delikatną budowę dłoni. W przypadku niewielkich rąk należy unikać również dużych kamieni o krzykliwych kolorach, które sprawią, że dłoń będzie się przy nich wydawała jeszcze drobniejsza. Oprócz klasycznych elementów biżuterii o odpowiednio dobranej wielkości posiadaczki niewielkich dłoni będą prezentowały się świetnie również w pierścionkach typu knuckle rings, które nosi się na górnym odcinku palca. Te filigranowe ozdoby są obecnie bardzo modne i idealnie wynagrodzą brak większej, ściągającej uwagę biżuterii.

 

Pierścionki a wielkość i kształt palców

Za pomocą odpowiednio wybranego pierścionka można optycznie wydłużyć i wysmuklić dłonie. Panie posiadające szersze dłonie i palce powinny zatem zwrócić uwagę na to, by ozdoby były odpowiedniej budowy. Zarówno obrączki zbyt cienkie, jak i nadto masywne sprawią, że dłonie będą wydawały się szersze niż w rzeczywistości. Należy więc dobierać takie o średniej grubości. W przypadku kamieni, na masywnych i krótkich palcach najlepiej sprawdzą się małe i płaskie oczka. Dodatkowo palec ulegnie optycznemu wyszczupleniu, jeśli kamienie będą podłużne, ułożone w kierunku paznokcia. Bardzo dobrze wyglądają też oczka o owalnym kształcie (np. pierścionek z perłowym oczkiem). Nie zalecamy natomiast noszenia szerokich, bogato zdobionych obrączek.

Panie o szczupłych dłoniach i smukłych palcach mogą cieszyć się z noszenia niemal każdego rodzaju pierścionków. Na takich dłoniach każda ozdoba będzie wyglądała bardzo dobrze. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby optycznie poszerzyć palce i odebrać im trochę smukłości, świetnie sprawdzą się w tym celu wszelkie pierścionki na szerszej obrączce z dużymi, okrągłymi oczkami (np. sygnet z czarnymi kryształami). Dobrze będą się prezentowały również oczka o nietypowych kształtach i pierścienie o bardziej oryginalnej formie (np. pierścionek ażurowy z kolorowymi kryształkami, obrączka z czarnymi kryształami). Jeśli palce są szczególnie szczupłe, warto unikać bardzo masywnych pierścieni, które przytłoczą je swoim rozmiarem i uwypuklą swą masę. Bardzo polecamy też knuckle rings, które podkreślą zgrabne dłonie i długie palce ich właścicielki.

 

Wniosek na zakończenie

W przypadku biżuterii, a więc również pierścionków i obrączek, ważne jest przede wszystkim to, aby ozdoby podobały się noszącej je osobie, a dopiero w dalszej kolejności były zgodne z obowiązującą w danej chwili modą. Jeżeli jednak kupujemy pierścionek w prezencie, warto kierować się opisanymi wyżej zasadami doboru, a obdarowana osoba z pewnością będzie zadowolona. Zapraszamy do działu z pierścionkami sklepu SOHO Bizuteria.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Poczta Polska List Polecony Priorytet) już od 99,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium